Kloppovi se kvůli porážce Liverpoolu v derby rozplývá naděje na titulovou rozlučku

Liverpool podlehl v dohrávce 29. kola Premier League v derby Evertonu na jeho hřišti 0:2 a utrpěl další ztrátu v boji o mistrovský titul. K prvnímu domácímu vítězství nad odvěkým rivalem od roku 2010 nasměroval Karamelky gól Jarrada Branthwaita, na kterého po změně stran navázal Dominic Calvert-Lewin. Reds tedy nevyhráli už třetí z posledních čtyř zápasů nejvyšší anglické soutěže a na druhém místě zůstali bod před Manchesterem City, který má ovšem dva duely k dobru.

V Goodison Parku vypukla erupce radosti domácích příznivců už v páté minutě, kdy Alisson fauloval v pokutovém území Calverta-Lewina. Nakonec se ale ukázalo, že celé akci předcházel ofsajd. Everton byl nadále aktivnějším celkem, což v 16. minutě vyústilo v obrovskou šanci Calverta-Lewina, tentokrát však jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti Alisson fantasticky zlikvidoval. Karamelky se ovšem sladkého vedení přece jen dočkaly. Po několika odrazech v pokutovém území se ve 27. minutě dostal k míči Branthwaite, jenž jej přízemní střelou propasíroval pod tělem brazilského brankáře. The Reds po inkasovaném gólu zabrali a po půlhodině hry mohli srovnat, Darwin Núňez ale ztroskotal na famózním Jordanu Pickfordovi. A právě díky anglickému gólmanovi domácí přežili i následný tlak červených.

Jedním z nejaktivnějších hráčů prvního dějství byl Calvert-Lewin, který se v 58. minutě dočkal zasloužené branky. Po rohovém kopu se objevil nikým nehlídaný na zadní tyči a hlavičkou nekompromisně rozjásal domácí tribuny. Po hodině hry mohl srovnat Luis Díaz, jeho technický pokus ovšem skončil jen na pravé tyči. Výběr po sezoně se loučícího Jürgena Kloppa se ani v závěru nezmohl na vysněný comeback a ze zápasu odešel bez bodu.

"Arsenal a Manchester City by musely mít hodně špatnou chvilku," řekl Klopp k vyhlídkám svého týmu na titul televizní stanici Sky Sports. "Za dnešek se můžu lidem leda omluvit. Měli jsme to zvládnout líp, ale nezvládli," dodal německý kouč.

"Každý se musí podívat do zrcadla, podívat se na své vlastní výkony, jestli do toho dal všechno a opravdu chce vyhrát ligu," řekl kapitán Liverpoolu Virgil van Dijk. "Samozřejmě ještě zbývají nějaké zápasy, ale pokud budeme hrát jako dneska, nemáme šanci na titul."

Rudí ďáblové opět zvolili trnitou cestu k vítězství, odpor Sheffieldu zlomil až Fernandes

Red Devils podle očekávání režírovali hru a soupeře zřídka pouštěli přes středovou čáru. Již v prvních vteřinách se prezentoval zajímavým dalekonosným pokusem Diogo Dalot, brankář Sheffieldu Wesley Foderingham se ovšem zaskočit nenechal. V souboji jeden na jednoho si na 33letém gólmanovi vylámal zuby i Alejandro Garnacho. Jeho protějšek André Onana však svůj den neměl, neboť prachbídnou přihrávkou vybídl ke skórování Jaydena Bogleho, který hladce prošel pokutovým územím a poslal The Blades do překvapivého vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 42. minutě našel centr Garnacha do šestnáctky hlavu Harryho Maguira a jediný zdravý stoper Rudých ďáblů se v zakončení nemýlil. Navázat na něj mohl Garnacho, jenž se zjevil sám před bránou soupeře. I podruhé však ze situace vyšel vítězně Foderingham.

Svěřenci trenéra Erika ten Haga však hned v 50. minutě opět pustili svého soupeře do vedení, když si ve vlastním vápně nepohlídali Bena Breretona Díaze, jenž využil perfektní nahrávky Bena Osborna. I na tuto situaci našli fotbalisté Manchesteru odpověď. Pomohl jim v tom sudí Michael Salisbury, který po faulu Austona Trustyho nařídil pokutový kop, s nímž si velezkušeně poradil Fernandes. Portugalský špílmachr se tak stal strůjcem obratu United, jelikož v 81. minutě si převzal míč před pokutovým územím a nádhernou střelou k pravé tyči rozjásal Old Trafford. Jen o čtyři minuty později si Fernandes v šestnáctce zpracoval míč a vyhledal Rasmuse Höjlunda, který nezaváhal a pojistil Rudým ďáblům vítězství.

29. kolo anglické ligy:
Wolverhampton - Bournemouth 0:1 (37. Semenyo),
Manchester United - Sheffield United 4:2 (61. z pen. a 81. Fernandes, 41. Maguire, 85. Höjlund - 35. Bogle, 50. Osborn),
Crystal Palace - Newcastle 2:0 (55. a 87. Mateta),
Everton - Liverpool 2:0 (27. Branthwaite, 58. Calvert-Lewin).