Haaland čtyřmi góly zařídil City výhru nad Wolves, Arsenal udržel první místo

Fotbalisté Manchesteru City v 36. kole anglické ligy porazili doma díky čtyřem gólům Erlinga Haalanda 5:1 Wolverhampton. Úřadující šampioni ztrácejí bod na vedoucí Arsenal, který si na svém hřišti poradil 3:0 s Bournemouthem. "Citizens" mají obhajobu titulu stále ve svých rukou, oproti londýnskému celku sehráli o zápas méně.

Haaland zkompletoval hattrick v prvním poločase, což se mu povedlo v Premier League už podruhé. To před ním dokázali pouze bývalí angličtí reprezentanti Michael Owen a Andy Cole. Nejprve ve 12. minutě skóroval z penalty, v 35. minutě zvýšil umístěnou hlavičkou a v nastavení proměnil i druhý pokutový kop.

V 53. minutě dal Wolverhamptonu naději Hwang Hi-čchan, hned z dalšího útoku ale vrátil favoritovi pohodlné vedení křižnou střelou znovu norský kanonýr. Haaland má na kontě 25 branek a je blízko obhajobě koruny krále střelců, výkon 36 ligových tref z minulé sezony ale pravděpodobně nezopakuje. V závěru ještě pojistil výhru Manchesteru střídající Álvarez.

Arsenal se ujal vedení na konci prvního poločasu proměněnou penaltou Saky. Anglický reprezentant dal 20. soutěžní gól v sezoně, což se v dresu "Kanonýrů" naposledy povedlo Pierru-Emericku Aubameyangovi v ročníku 2019/20. V 70. minutě zvýšil střelou na zadní tyč Trossard a skóre uzavřel v nastavení Rice.

Londýnský velkoklub zvítězil v lize počtvrté v řadě. Desátý Bournemouth nebodoval po dvou předchozích výhrách a ztratil reálnou šanci na pohárové příčky.

Na pokraji návratu do druhé ligy po jediné sezoně mezi elitou je Burnley, které podlehlo doma 1:4 šestému Newcastlu. "Straky" rozhodly už v první půli, postupně se trefili Wilson, Longstaff a Guimaraes. V 53. minutě neproměnil kanonýr Isak penaltu, záhy si ale přece jen připsal 20. ligový gól v sezoně.

V závěru jen zkorigoval skóre O'Shea. Burnley je dvě kola před koncem předposlední s pětibodovou ztrátou na sedmnáctý Nottingham, který uspěl 3:1 na hřišti posledního Sheffieldu. Již jistě sestupující celek inkasoval 100 gólů v ligovém ročníku, což se při formátu s 38 zápasy v sezoně stalo v anglické lize naposledy Leicesteru před 115 lety.

Premier League - 36. kolo:

Arsenal - Bournemouth 3:0 (45. Saka z pen., 70. Trossard, 90.+7 Rice)

Brentford - Fulham 0:0

Burnley - Newcastle 1:4 (86. O'Shea - 19. Wilson, 35. Longstaff, 40. Guimaraes, 55. Isak)

Sheffield United - Nottingham 1:3 (17. Brereton Díaz z pen. - 27. a 65. Hudson-Odoi, 51. Yates)

Manchester City - Wolverhampton 5:1 (12. z pen., 35., 45.+3 z pen. a 54. Haaland, 85. Álvarez - 53. Hwang Hi-čchan)